Emigranci – giganci

Piłkarze z Almere ponownie nie zawiedli swoich kibiców.Na rozpocze kolejki 4e klasse ,pokonali SDO Bussum.

Biorąc pod uwagę formę obu drużyn, niedzielny pojedynek w Bussum można byłoby okrzyknąć starciem „gigantów”.
Oczywiście nie obyło się bez kontrowersji ,a głównym bohaterem spotkania był………….sędzia .

Wiedzieliśmy że spotkanie nie będzie należało do łatwych.Mecz miał się odbyć o godzinie 14:00, ale dziesięć dni przed meczem, została zmieniona godzina na 11:00.Przypadek ? Nie wydaje nam się . Ponieważ drużyna SDO, wzmocnila się czterema zawodnikami z pierwszej drużyny, którzy swój mecz mieli zaplanowany na 14:30, grają w hoofdklasse.

plakat-mecz

Sędzia tego spotkania, ewidentnie pomagał drużynie gospodarzy. Każdy, kontakt z przeciwnikiem odgwizdał jako faul, i rzut wolny dla gospodarzy. Którzy mieli „25” rzutów wolnych. Większość bardzo blisko pola karnego bramki strzeżonej przez naszego bramkarza. Gdzie tak naprawdę może 6/7 przewinien było słusznie odgwizdanych ,reszta,wyjęta z kapelusza. Jednego z zawodników gospodarzy,sędzia  ukarał żółtą kartką , powinno być więcej i co najmniej jedna czerwona kartka . Dwóch naszych zawodników musiało opuścić boisko z powodu kontuzji, trzeci grał z podbitym okiem. Natomiast,naszych zawodników trzy razy ukarał żółtymi kartkami i 10 minutami kary. Sędzia nie przerwał gry, gdy któryś z naszych zawodników leżał na boisku,bo……………..akcję przeprowadzała drużyna gospodarzy,gdy my mieliśmy piłkę automatycznie zatrzymywał grę.
Na sam koniec,sędzia doliczyl 10 minut do regulaminowego czasu gry.

Naprawdę ciężko gra się takie mecze,gdy dodatkowo przeciwnikiem jest sędzia.
Cieszą kolejne trzy punkty, i utrzymanie pozycji lidera😁

Skład:

Chmura-Leffelbein,Śmigielski,Jurkschat, Szcześniak-Koper(45’Sergiel) – Gajek(80’Zieliński),Szklanny,Kretkowski,Szymacek(70’Wiater)-Sodur(66’Liebig)

Bramki:

16′ Kretkowski
19’Kretkowski, asysta -Szklanny
89’Liebig, asysta Kretkowski