Emigranci wygrali!

W ramach Derbów Almere odbył się również mecz pomiędzy Sporting Almere – FC Emigranci Almere, a wynik to 1:3

Oto relacja Emigrantów Almere:

Podopiecznych, trenera Jacka Karbowskiego czekał dzisiaj poważny sprawdzian – mecz z liderem. Emigranci chcieli pokazać, że są na prawdę w dobrej formie . Od początku mecz był bardzo wyrównany i zacięty. Co rusz jedni i drudzy przeprowadzali groźne akcje .W 10 min meczu Kretkowski przejął piłkę w środku pola i  podał do Szcześniaka. Ten popędził lewą stroną. Wbiegł w pole karne  i ograł zawodnika gospodarzy. Dokładnie zagrał piłkę do Fabiana Sodura, który bez najmniejszych problemów pokonuje bramkarza, a w rezultacie mamy 0-1. W pierwszej połowie jedni i drudzy mieli jeszcze kilka dobrych sytuacji ,ale wynik nie uległ zmianie. Na przerwę schodziliśmy z jedno bramkowym prowadzeniem .

Od początku drugiej połowy gospodarze coraz odważniej atakowali naszą bramkę, co na nasze nieszczęście wykorzystali w 70 min. Nastąpił strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zamienia na bramkę zawodnik gospodarzy.Warto zaznaczyć, że faulowany w tej sytuacji był nasz bramkarz, a  sędzia niestety tego nie zauważył . Po stracie gola, to Emigranci byli bardziej zdeterminowani żeby zdobyć kolejna bramkę , a gospodarze bardziej się cofnęli. Najwidoczniej remis im odpowiadał .

Udało nam się zdobyć kolejną bramkę w 85 min. Wyglądało to tak:  Szymacek z lewej strony zagrywa piłkę do Liebiga, który atomowym uderzeniem podwyższa wynik spotkania . Mamy 90 minutę. Rzut wolny przepięknym uderzeniem na bramkę zamienia Jurkschat ,ustalając wynik spotkania. Zasłużenie wygrywamy ten mecz i pniemy się w górę tabeli .
Skład drużyny:
Chmura-Szcześniak,Jurkschat,Śmigielski,Pinio- Koper(71’Liebig)-Szymacek,Szklanny,Kretkowski,Gajek(90’Hardej) -Sodur(85’Zieliński)

Bramki dla Emigrantów strzelili:

10′ Fabian Sodur ,asystaMateusz Szcześniak
85′ Damian Liebig ,asysta Rafał Szymacek
90′ Krzysztof Jurkschat