„Kretkowski Show” – i wszytsko jasne

Do dzisiejszego spotkania, FC Emigranci przystępowali bardzo zmotywowani. Liczyły się tylko trzy punkty i nie mogło być inaczej. Gospodarze od samego początku atakowali bramkę przyjezdnych. Pierwsza bramka mogła wpaść już w pierwszej minucie, lecz dobrze ustawiony był bramkarz Nederhorst. Nic straconego ,ponieważ od 6 minuty się zaczęło „Kretkowski Show ” podanie z prawej strony od Szymacka na bramkę zamienia popularny „Kretek”.

Mamy 9′ spotkania, Kretkowski na 20 metrze podaje do Gajka , ten z pierwszej piłki odgrywa ponownie do Kretkowskiego i jest 2-0 po pięknej dwójkowej  akcji .Kolejna groźna akcja w 11′ Bąk wygrywa pojedynek z obrońca Nederhorst, odgrywa do Kretkowskiego a ten podwyższa na 3-0 .Wynik 3-0 dawał nam swobodę, ale my zamiast spokojnie i mądrze rozgrywać piłkę to sami wprowadzaliśmy nerwowość w swoje szeregi . Goście wykorzystali to w 16′ i zdobyli bramkę kontaktowa.W 33 minucie mamy 4-1, Szklany do Kretka i ten pewnym strzałem podwyższa wynik spotkania.W 40′ Błąd jednego z naszych obrońców wykorzystują goście i strzelają swoją drugą bramkę .

Na przerwę schodzilismy z dwu bramkowym prowadzeniem .Od początku drugiej połowy, Emigranci kontrolowali przebieg spotkania.Gospodarze pokazali ponownie swoją siłę w 64′ , Szklanny zagrywa piłkę do Kretka. Ten mija dwóch obrońców i bez problemów pakuje piłkę w bramce .Wynik spotkania ustala w 84 minucie Szklanny . Emigranci pewnie pokonują Nederhorst 6-2 .

Fc Emigranci Almere   6-2   Nederhorst

Skład:

Murzynowski(68’Chmura)-Leffelbein,Zieliński,Jurkschat,Letki (46’Sergiel)-Gajek(82’Letki)-Bąk,Szklanny,Kretkowski,Szymacek-Sodur (73’Hardej)

Bramki:

6′ Kretkowski, asysta Szymacek

9′ Kretkowski, asysta Gajek

11′ Kretkowski, asysta Bąk

33′ Kretkowski, asysta Szklanny

64′ Kretkowski, asysta Jurkschat

84′ Szklanny, asysta Kretkowski